Koncert Świdermajer Orkiestra

Koncert Świdermajer Orkiestra

25.06 – Finał Festiwalu Świdermajer
Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Otwocka oraz Mirai Clinic.
Miejsce: Mirai Clinic, Otwock, ul. Armii Krajowej 8 (dawny Pensjonat A. Gurewicza).

Z czeluści sosnowego lasu, z bujnych wrzosowisk i z porywistej delty Świdra rozlała się muzyka Świdermajer Orkiestry. Nieco folku, nieco rocka, z bluesowym podtekstem i niebanalnym tekstem. Taka jest muzyka Świdermajer Orkiestry. Meandruje poprzez lokalne historie, prowincjonalne klimaty, aż po dobrze nam znane codzienne historie. W swojej 10-letniej historii zespół przemierzył różne tematy i różne instrumentarium, lecz dalej płynie swoim niepowtarzalnym nurtem. Nurtem pozytywnych emocji, dobrej zabawy, a czasem też refleksji. Klimatyczne koncerty, pełne dobrej energii i fantastycznej atmosfery. To właśnie Świdermajer Orkiestra!

Zresztą… Sami Państwo zobaczycie!

Zespół ma na swoim koncie dwa albumy i koncepcyjne single. Zagrał dziesiątki koncertów (m.in. koncert podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym). Jest także stałym gościem Festiwalu Świdermajer, odbywającego się corocznie na linii otwockiej. Zarówno na nagraniach, jak i gościnnie na koncertach, współpracował z wieloma cenionymi muzykami, takimi jak: Bolek Błaszczyk z Grupy MoCarta, Piotr Rychlec z Zakopower, czy Ewelina Flinta. A jeden z nich, Radek Zagajewski, po występach w roli gościa, wszedł do zespołu na stałe.

Świdermajer Orkiestra ma w swoim dorobku rozgrzewanie publiczności przed koncertami takich gwiazd jak Ewelina Flinta, Mela Koteluk, czy Skubas. A rozgrzać to oni potrafią!

Skład zespołu:

Marcin Michalczyk – gitara, śpiew

Radek Zagajewski– gitara, klawisz

Bartek Sędek – perkusja

Piotrek Kostrzewa – bas

W 2015 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę. Koncept album, na którego złożyło się 11 piosenek tekstowo osadzonych w klimacie rodzimego Otwocku.

W 2017 r. ukazał się drugi album pt. “Prowincja”. Na płycie wystąpili znakomici goście jak Bolek Błaszczyk z Grupy Mocarta czy Piotr Rychlec z Zakopowera.  Utwory takie jak “Zapach Prowincji” czy “Zima” pozwoliły zaistnieć kapeli na antenie “Trójki” Polskiego Radia czy telewizji TVP Polonia. 

Comments are closed.