Pośladki wawerskie – impreza na orientację.

Pośladki wawerskie – impreza na orientację.

25.05, godz. 18.00.
Miejsce: PKP Miedzeszyn
Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Otwocku.

Obowiązują zapisy.

Orientuj się razem z Oddziałem PTTK im. M. E. Andriollego w Otwocku!

W dniu 25 maja 2022 r. w Miedzeszynie w niewielkiej odległości od stacji PKP amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję sprawdzić się w marszach na orientację. Imprezę pod hasłem Pośladki wawerskie organizuje oddział PTTK im. M. E. Andriollego w Otwocku. Wydarzenie będzie elementem szerszego projektu jakim jest Festiwal Świdermajer. Ci, którzy uczestniczą w imprezach na orientację od lat, na pewno się nie zawiodą, a ci, którzy zaczynają dopiero swą przygodę z mapą, będą mogli rozwinąć skrzydła pod okiem doświadczonych instruktorów. Warto spróbować!

W ramach rajdu przygotujemy trasę o długości około 4-5 km na trzech poziomach zaawansowania. W ramach wpisowego jakie wyniesie 5 zł zapewniamy mapę, wodę oraz słodki poczęstunek. Wszystkich chętnych na spacer po historycznym Zagożdżonie zapraszamy na start od godziny 18:00 w okolicy PKP Miedzeszyn. Zamkniecie startu nastąpi o godzinie 18:45 natomiast na ostatnich uczestników będziemy czekać do godziny 21.

Na czym to polega?

Idea imprez na orientację jest prosta. Każdy uczestnik rajdu otrzymuje specjalną, opracowaną przez organizatorów mapę terenu, na którym odbywają się zawody. Mapa może być przekształcona na różne sposoby – niektóre fragmenty mogą być wycięte, inne przemieszane ze sobą albo odwrócone, w zależności od poziomu trudności danego etapu. Posługując się tą niezwykłą mapą, uczestnik rajdu musi odnaleźć wskazane przez organizatorów miejsca i potwierdzić w nich swoją obecność, a potem zameldować się na mecie w określonym czasie. Aby rajd był ciekawy dla wszystkich, uczestnicy mogą wybierać spośród kilku tras o różnym poziomie trudności.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w imprezie, wystarczy napisać maila na adres poczta@otwock.pttk.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.orienteering.waw.pl/pl/entry/team/1114 Zgłoszenia przyjmowane są do 23 maja 2022 r. włącznie.


Comments are closed.