“Tolińskie pośladki” – impreza na orientację.

“Tolińskie pośladki” – impreza na orientację.

24.06, godz. 10.00.
Organizator: PTTK Otwock
Start: ul. Mlądzka róg Żabiej

Marsz na orientację uznawany jest za formę turystyki kwalifikowanej. Ma formę gry terenowej, podczas której uczestnicy muszą przebyć założoną przez organizatora trasę w określonym czasie i potwierdzić obecność przy specjalnie oznaczonych punktach kontrolnych. Uczestnik rajdu otrzymuje przekształconą przez organizatora mapę terenu, a miejsca punktów kontrolnych oznaczone są zwykle tzw. lampionami: biało-czerwonymi prostokątami, z których każdy opatrzony jest unikalnym kodem literowym.

Marsze na orientację organizowane są na różnego rodzaju terenach (lasy, łąki, parki miejskie itp), a ich skala trudności powinna być dopasowana do poziomu doświadczenia uczestników.

Imprezy na orientację to nie tylko okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i dobrej zabawy, a także zdobywania odznak InO. Planując trasy, mamy na uwadze lokalne zabytki, atrakcje, urokliwe miejsca i inne punkty, które mogą zainteresować uczestników. Chcemy promować w ten sposób ideę małych ojczyzn, walory przyrodnicze danego miejsca, a także jego historię, zarówno tę małą, jak i dużą, oraz niepowtarzalny klimat. Mamy nadzieję, że z każdą organizowaną przez nas imprezą idea marszów na orientację zyskuje nowych miłośników, co przekłada się na popularyzację tego typu aktywności w całym kraju. Mamy również nadzieję, że kilkugodzinny spacer w poszukiwaniu punktów kontrolnych pozwoli uczestnikom odświeżyć i rozwinąć umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, zapewniając jednocześnie trening intelektu. Każda impreza na orientację jest również wydarzeniem towarzyskim, integrującym społeczność miłośników InO i dostarczającym pozytywnych emocji związanych ze zdrową rywalizacją.

Comments are closed.