Współcześni Świdermajerowie – spotkanie wokół książki Katarzyny Chudyńskiej – Szuchnik pt. „Świdermajerowie”.

Współcześni Świdermajerowie – spotkanie wokół książki Katarzyny Chudyńskiej – Szuchnik pt. „Świdermajerowie”.

22.06, godz. 18.00.
Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, sala konferencyjna.
Organizator: Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy.

Zapraszamy na spotkanie wokół książki Katarzyny Chudyńskiej – Szuchnik pt. „Świdermajerowie”. Gośćmi autorki będą jej rozmówcy, mieszkańcy linii otwockiej i właściciele drewnianych willi w stylu nadświdrzańskim. Będzie to okazja, by dowiedzieć się więcej o nowopowstałym Stowarzyszeniu Świdermajerowie.

Spotkanie odbywa się w ramach Festiwalu Świdermajer oraz jest częściej programu towarzyszącego wystawie czasowej „Kolej na Pragę”, którą można zobaczyć w Muzeum Pragi od 27 kwietnia do 15 października 2023 roku. 

Informacja o Stowarzyszeniu:

Stowarzyszenie Właścicieli, Mieszkańców i Miłośników Domów Drewnianych na Linii Otwockiej ma na celu wspieranie prywatnych właścicieli willi i domów drewnianych w ochronie, ratowaniu i zachowaniu architektury drewnianej oraz historycznego charakteru regionu linii otwockiej, upowszechnianie wiedzy o zabytkowej architekturze drewnianej na linii otwockiej i stworzenie warunków dla rozwoju turystyki i przedsiębiorczości związanych z historycznym charakterem regionu linii otwockiej. Nazwa stowarzyszenia inspirowana jest tytułem książki Świdermajerowie, autorstwa Katarzyny Chudyńskiej – Szuchnik, (wyd. Dowody).

Comments are closed.