Pośladki świderskie – impreza na orientację.

Pośladki świderskie – impreza na orientację.

21.05, godz. 10.00.
Miejsce: Willa “Agatka”, Otwock, ul. Mickiewicza 43/47.
Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział w Otwocku.

Obowiązują zapisy.

Orientuj się razem z Oddziałem PTTK im. M. E. Andriollego w Otwocku!

W dniu 21 maja 2022 r. w Otwocku w Świdrze przy willi u Dziadka amatorzy ruchu na świeżym powietrzu będą mieli okazję sprawdzić się w marszach na orientację. Imprezę pod hasłem Pośladki świderskie organizuje oddział PTTK im. M. E. Andriollego w Otwocku. Wydarzenie będzie elementem szerszego projektu jakim jest Festiwal Świdermajer. Ci, którzy uczestniczą w imprezach na orientację od lat, na pewno się nie zawiodą, a ci, którzy zaczynają dopiero swą przygodę z mapą, będą mogli rozwinąć skrzydła pod okiem doświadczonych instruktorów. Warto spróbować!

W ramach rajdu przygotujemy po dwie trasy na trzech poziomach zaawansowania. W ramach wpisowego jakie wyniesie 10 zł zapewniamy mapy na każdy z etapów, wodę oraz słodki poczęstunek. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od godziny 10:00 do 12:00 na start. Zamknięcie mety nastąpi około godziny 16.

Na czym to polega?

Idea imprez na orientację jest prosta. Każdy uczestnik rajdu otrzymuje specjalną, opracowaną przez organizatorów mapę terenu, na którym odbywają się zawody. Mapa może być przekształcona na różne sposoby – niektóre fragmenty mogą być wycięte, inne przemieszane ze sobą albo odwrócone, w zależności od poziomu trudności danego etapu. Posługując się tą niezwykłą mapą, uczestnik rajdu musi odnaleźć wskazane przez organizatorów miejsca i potwierdzić w nich swoją obecność, a potem zameldować się na mecie w określonym czasie. Aby rajd był ciekawy dla wszystkich, uczestnicy mogą wybierać spośród kilku tras o różnym poziomie trudności.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w imprezie, wystarczy napisać maila na adres poczta@otwock.pttk.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.orienteering.waw.pl/pl/entry/team/1113 Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja 2022 r. włącznie.

Comments are closed.